• دولت و ملت ، همدلی و همزبانی

مطالب تصادفی

سایت های مرتبط

 
آرشيو اخبار تجلیل از دو خانواده معزز شهدای کارمند دانشگاه علوم پزشکی مشهد توسط وزیر بهداشت در همایش بزرگداشت روز شهید

تجلیل از دو خانواده معزز شهدای کارمند دانشگاه علوم پزشکی مشهد توسط وزیر بهداشت در همایش بزرگداشت روز شهید


حل مشکلات کشور در گرو وحدت و گام برداشتن در مسیر انقلاب، امام راحل و شهدا است

دکتر هاشمی شهادت را مصیبت ندانست و تصریح کرد: مصیبت زمانی است که راه را گم کرده و مسیر را به اشتباه برویم و یا از شهدا برای رسیدن به قدرت، ثروت، ویژه خواری و امیال خود، سوء استفاده کنیم.


 

 

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی صبح امروز در همایش بزرگداشت روز شهید که در سالن امام جواد(ع) ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه(س) بر لزوم احترام و تکریم شهدا، ایثارگران و خانواده های آنها تاکید کرد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه مجلس گرامیداشت شهدا نباید همانند مجلس ترحیم باشد، افزود: نگاه آن عزیزان به دنیا و آفرینش متفاوت بود.
دکتر هاشمی  تاکید کرد: شهادت در دوران جنگ مد نبود و آنها زنده هستند و در پیشگاه الهی ارتزاق می کنند. آن عزیزان با عشق و علاقه برای دفاع از دین، ناموس و میهن خود می جنگیدند و قبل از شهادت در رود کارون غسل می کردند و از خدا طلب شهادت داشتند و بهترین لحظات زندگی خود را فدا می کردند.
دکتر هاشمی به ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداخت و با اشاره به دوستی خود با شهید محمد طرحچی (بنیانگذار فرمانده پشتیبانی مهندسی جنگ جهاد سازندگی) گفت: او  یکی از بهترین مهندسان کشور بود که از دانشگاه پلی تکنیک فارغ التحصیل شده و به جهاد وارد شده بود.

وزیر بهداشت گفت: به جز شهید همت که سالگرد شهادت ایشان نزدیک است و به سید الشهدای جنگ معروف است، فردی به بی باکی ،شجاعت و جسارت شهید طرحچی ندیدم و او در جبهه و در زمان اقامه نماز، با گلوله تانک به شهادت رسید و چه سعادت بزرگی نصیب ایشان شد.
دکتر هاشمی با بیان اینکه جانبازانی که 30 سال روی تخت هستند، به هیچ وجه از وضعیت خود پشیمان نیستند، افزود: آنها می گویند که بهترین تصمیم عمر خود را گرفته اند زیرا بالاترین مدال افتخاری که نصیب خانواده ها می شود، شهادت و جانبازی است.
دکتر هاشمی بزرگترین موهبت در دنیا را مرگ دانست و گفت: اگر مرگ نبود مشخص نبود که انسان چه کارهایی می کرد. مرگ جزء معدود اتفاقاتی است که در دنیا دروغ نیست و همه آن را باور کرده اند.
وزیر بهداشت با بیان اینکه شهادت غم ندارد بلکه غم آن مربوط به رفتار و کردار ما است، گفت: وقتی تصمیمات حکومت، نظام، مسئولان، مجلس و دولت در راستای آرمانها و آرزوهای شهدا، امام خمینی(ره) و انقلاب باشد، این خانواده ها خوشحال و خشنود و روح شهدا نیز شاد می شود و اگر تصور کنند که از مسیراهداف شهدا و انقلاب غافل هستیم، ناراحت می شوند.
دکتر هاشمی امنیت موجود ایران در منطقه آشوب زده خاور میانه  را  ایستادگی ملت ایران و قدرت جمهوری اسلامی را مدیون خون پاک شهدا، راهنمایی های امام راحل و مقام معظم رهبری دانست.
وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اینکه مجلس و مراسم  شهید و شهادت باید بهترین و پر نشاط ترین مراسم باشد، اظهار داشت: آنها به اجر و آرزوی خود رسیده اند و ما باید مراقب باشیم که در حق آنها ظلمی نشود.
دکتر هاشمی یکی از نگرانی های خود را عدم مراقبت و احترام به فرزندان شهدای کشور و شهدای بزرگواری مانند شهیدان بهشتی، همت و باکری دانست و گفت: باید از آنها مراقبت کنیم و نظام جمهوری اسلامی با آنها با احترام برخورد کند.
دکتر هاشمی شهادت را مصیبت ندانست و تصریح کرد: مصیبت زمانی است که راه را گم کرده و مسیر را به اشتباه برویم و یا از شهدا برای رسیدن به قدرت، ثروت، ویژه خواری و امیال خود، سوء استفاده کنیم.
وزیر بهداشت ضمن تاکید بر توجه همگان بر وصیت و فرمایشات امام راحل مبنی بر اتحاد و همدلی، خاطر نشان کرد: امام بزرگوار می فرمودند که اگر با هم باشید به کشور آسیبی نمی رسد و اگر آسیبی رسید متوجه خودمان یعنی نفس انسان و جناح بازی است.
وزیر بهداشت با بیان اینکه حل مشکلات کشور در گرو وحدت و گام برداشتن و قلم زدن در مسیر انقلاب، امام راحل و شهدا است، افزود: افرادی که ضعف ها را بزرگ جلوه داده می دهند و بنا به مخالفت در امور دارند، کشور را دچار یاس و نا امیدی می کنند و به فرموده امام خمینی(ره) یاس و نا امیدی از جنود ابلیس است.
دکتر هاشمی در پایان با اشاره به تحول در طبیعت همزمان با روزهای پایانی سال، ابراز امیدواری کرد تا در افراد نیز تحولی صورت گیرد و شاهد وحدت بیش از پیش مسئولان و سران کشور باشیم چرا که خروجی آن موجب رضایتمندی مردم و شادی دل شهدا و خانواده های آنها خواهد شد.

گفتنی است در این همایش از خانواده معزز شهید رجب علی قلی زاده (بهیار بیمارستان هاشمی نژاد) و خانواده معزز شهید مهدی هاشمی مهدی آباد ( مسئول آموزش دانشکده داروسازی و پزشکی) از دانشگاه علوم پزشکی مشهد تجلیل و قدر دانی شد.

 

 

پربازدیدترین مطالب

بازديدكنندگان

امروز: 47
ديروز:404
اين هفته: 451
هفته‌ي گذشته: 2818
اين ماه: 7374
ماه گذشته: 9388
افراد آنلاين:1
اعضا ی آنلاین : 0
مهمان آنلاین : 1

اوقات شرعی

دانشگاه علوم پزشکی مشهد | Mashhad University of Medical Sciences | جامعة مشهد للعلوم الطبية
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.