تجلیل از دو خانواده معزز شهدای کارمند دانشگاه علوم پزشکی مشهد توسط وزیر بهداشت در همایش بزرگداشت روز شهید


حل مشکلات کشور در گرو وحدت و گام برداشتن در مسیر انقلاب، امام راحل و شهدا است

دکتر هاشمی شهادت را مصیبت ندانست و تصریح کرد: مصیبت زمانی است که راه را گم کرده و مسیر را به اشتباه برویم و یا از شهدا برای رسیدن به قدرت، ثروت، ویژه خواری و امیال خود، سوء استفاده کنیم.


 

 

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی صبح امروز در همایش بزرگداشت روز شهید که در سالن امام جواد(ع) ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه(س) بر لزوم احترام و تکریم شهدا، ایثارگران و خانواده های آنها تاکید کرد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه مجلس گرامیداشت شهدا نباید همانند مجلس ترحیم باشد، افزود: نگاه آن عزیزان به دنیا و آفرینش متفاوت بود.
دکتر هاشمی  تاکید کرد: شهادت در دوران جنگ مد نبود و آنها زنده هستند و در پیشگاه الهی ارتزاق می کنند. آن عزیزان با عشق و علاقه برای دفاع از دین، ناموس و میهن خود می جنگیدند و قبل از شهادت در رود کارون غسل می کردند و از خدا طلب شهادت داشتند و بهترین لحظات زندگی خود را فدا می کردند.
دکتر هاشمی به ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداخت و با اشاره به دوستی خود با شهید محمد طرحچی (بنیانگذار فرمانده پشتیبانی مهندسی جنگ جهاد سازندگی) گفت: او  یکی از بهترین مهندسان کشور بود که از دانشگاه پلی تکنیک فارغ التحصیل شده و به جهاد وارد شده بود.

وزیر بهداشت گفت: به جز شهید همت که سالگرد شهادت ایشان نزدیک است و به سید الشهدای جنگ معروف است، فردی به بی باکی ،شجاعت و جسارت شهید طرحچی ندیدم و او در جبهه و در زمان اقامه نماز، با گلوله تانک به شهادت رسید و چه سعادت بزرگی نصیب ایشان شد.
دکتر هاشمی با بیان اینکه جانبازانی که 30 سال روی تخت هستند، به هیچ وجه از وضعیت خود پشیمان نیستند، افزود: آنها می گویند که بهترین تصمیم عمر خود را گرفته اند زیرا بالاترین مدال افتخاری که نصیب خانواده ها می شود، شهادت و جانبازی است.
دکتر هاشمی بزرگترین موهبت در دنیا را مرگ دانست و گفت: اگر مرگ نبود مشخص نبود که انسان چه کارهایی می کرد. مرگ جزء معدود اتفاقاتی است که در دنیا دروغ نیست و همه آن را باور کرده اند.
وزیر بهداشت با بیان اینکه شهادت غم ندارد بلکه غم آن مربوط به رفتار و کردار ما است، گفت: وقتی تصمیمات حکومت، نظام، مسئولان، مجلس و دولت در راستای آرمانها و آرزوهای شهدا، امام خمینی(ره) و انقلاب باشد، این خانواده ها خوشحال و خشنود و روح شهدا نیز شاد می شود و اگر تصور کنند که از مسیراهداف شهدا و انقلاب غافل هستیم، ناراحت می شوند.
دکتر هاشمی امنیت موجود ایران در منطقه آشوب زده خاور میانه  را  ایستادگی ملت ایران و قدرت جمهوری اسلامی را مدیون خون پاک شهدا، راهنمایی های امام راحل و مقام معظم رهبری دانست.
وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اینکه مجلس و مراسم  شهید و شهادت باید بهترین و پر نشاط ترین مراسم باشد، اظهار داشت: آنها به اجر و آرزوی خود رسیده اند و ما باید مراقب باشیم که در حق آنها ظلمی نشود.
دکتر هاشمی یکی از نگرانی های خود را عدم مراقبت و احترام به فرزندان شهدای کشور و شهدای بزرگواری مانند شهیدان بهشتی، همت و باکری دانست و گفت: باید از آنها مراقبت کنیم و نظام جمهوری اسلامی با آنها با احترام برخورد کند.
دکتر هاشمی شهادت را مصیبت ندانست و تصریح کرد: مصیبت زمانی است که راه را گم کرده و مسیر را به اشتباه برویم و یا از شهدا برای رسیدن به قدرت، ثروت، ویژه خواری و امیال خود، سوء استفاده کنیم.
وزیر بهداشت ضمن تاکید بر توجه همگان بر وصیت و فرمایشات امام راحل مبنی بر اتحاد و همدلی، خاطر نشان کرد: امام بزرگوار می فرمودند که اگر با هم باشید به کشور آسیبی نمی رسد و اگر آسیبی رسید متوجه خودمان یعنی نفس انسان و جناح بازی است.
وزیر بهداشت با بیان اینکه حل مشکلات کشور در گرو وحدت و گام برداشتن و قلم زدن در مسیر انقلاب، امام راحل و شهدا است، افزود: افرادی که ضعف ها را بزرگ جلوه داده می دهند و بنا به مخالفت در امور دارند، کشور را دچار یاس و نا امیدی می کنند و به فرموده امام خمینی(ره) یاس و نا امیدی از جنود ابلیس است.
دکتر هاشمی در پایان با اشاره به تحول در طبیعت همزمان با روزهای پایانی سال، ابراز امیدواری کرد تا در افراد نیز تحولی صورت گیرد و شاهد وحدت بیش از پیش مسئولان و سران کشور باشیم چرا که خروجی آن موجب رضایتمندی مردم و شادی دل شهدا و خانواده های آنها خواهد شد.

گفتنی است در این همایش از خانواده معزز شهید رجب علی قلی زاده (بهیار بیمارستان هاشمی نژاد) و خانواده معزز شهید مهدی هاشمی مهدی آباد ( مسئول آموزش دانشکده داروسازی و پزشکی) از دانشگاه علوم پزشکی مشهد تجلیل و قدر دانی شد.

 

اخبار

IMAGE
مراسم تکریم و معارفه مدیر امور شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی مشهد
چهارشنبه, 23 خرداد 1397
   مراسم تکریم و معارفه مدیر امور شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور دکتر دارابی؛ رئیس دانشگاه،... ادامه مطلب...
IMAGE
دیدار رئیس دانشگاه با خانواده ی جانباز شهید حسینی مقدم به مناسبت گرامی داشت سالروز سوم خرداد
پنج شنبه, 03 خرداد 1397
   دیدار رئیس دانشگاه با خانواده ی جانباز شهید حسینی مقدم به مناسبت گرامی داشت سالروز سوم خرداد ادامه مطلب...
IMAGE
انتصاب مدیر امور شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مشهد
چهارشنبه, 02 خرداد 1397
    انتصاب مدیر امور شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مشهد ادامه مطلب...
IMAGE
برگزاری اردوی علمی نمایشگاه کتاب تهران
چهارشنبه, 02 خرداد 1397
   برگزاری اردوی علمی نمایشگاه کتاب تهران ادامه مطلب...
IMAGE
تکریم رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از پرسنل جانباز دانشگاه
دوشنبه, 03 ارديبهشت 1397
   تکریم رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از پرسنل جانباز دانشگاه ادامه مطلب...
IMAGE
برگزاری هشتادمین جلسه ستاد شاهد دانشگاه علوم پزشکی مشهد
پنج شنبه, 30 فروردين 1397
   برگزاری هشتادمین جلسه ستاد شاهد دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه مطلب...
IMAGE
تقدیر از دانشجویان برتر شاهد و ایثارگر دانشگاه
پنج شنبه, 24 اسفند 1396
   تقدیر از دانشجویان برتر شاهد و ایثارگر دانشگاه ادامه مطلب...
IMAGE
اطلاعیه مهم درخصوص پرداخت کمک هزینه تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر
یکشنبه, 29 بهمن 1396
   اطلاعیه مهم درخصوص پرداخت کمک هزینه تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر ادامه مطلب...
IMAGE
دیدار با پرستاران ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی مشهد
شنبه, 28 بهمن 1396
   دیدار با پرستاران ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه مطلب...
IMAGE
تقدیر از برترین های آموزشی ، پژوهشی ، فرهنگی و ورزشی درهمایش سالیانه دانشجویان شاهد و ایثارگر
یکشنبه, 08 بهمن 1396
    تقدیر از برترین های آموزشی ، پژوهشی ، فرهنگی و ورزشی درهمایش سالیانه دانشجویان شاهد و ایثارگر ادامه مطلب...

سایت های مرتبط

امروز: 54
ديروز:138
اين هفته: 1064
هفته‌ي گذشته: 1406
اين ماه: 3645
ماه گذشته: 8670
افراد آنلاين:1
اعضا ی آنلاین : 0
مهمان آنلاین : 1